ICP zbirka - Grand Master games

Pregled partij po kriterijih: vsi igratlci - vse otvoritve

Top - 30 igralcev

Kortschnoj4255
Ivanchuk3918
Anand3604
Timman3438
Svidler2998
Gligoric2962
Kramnik2955
Grischuk2807
Beliavsky2661
Aronian2653
Smyslov2643
Vaganian2580
Tratar2570
Kasparov2554
Ivkov2554
Karjakin2551
Carlsen2515
Tal2464
Nakamura2384
Topalov2323
Mamedyarov2311
Muzychuk2300
Alekhine2251
Stefanova2216
Petrosian2083
Kamsky1990
Caruana1930
Ruck1718

Vseh partij v zbirki: 192911
GM baza - BETA verzija


Vsi igralciABCDEFGHIJKLMNQOPRSTUVZXYW

Zbirka partij GM

Zadnji svetovni šahovski dogodki

Zbirka partij svetovnih šahovskih velemojstrov je sestavljena iz kolekcij partij - v formatu PGN - prosto dostopnih na svetovnem spletu. Kriterij za izbiro posameznih GM je zastopanost pomembnih predstavnikov vseh generacij od leta 1790 pa do danes. Na spletu obstajajo tudi druge bolj bogate zbirke.

Zbirka partij je urejena po priimkih velemojstrov, šahovskih dogodkih, datumu dogodka in šahovski otvoritvi - ECO kodi.

Zbirka omogoča iskanje partij: po priimku, po vrsti otvoritve, šahovskem dogodku, kombinirano - po priimku in vrsti otvoritve. Urejenost preglednice je po številu zadetkov - partij za posamezni način iskanja partij. Začetna možnost izbire je prikazana s Top 30 igralcev in Top 30 otvoritev.

ABC - izbira: omogoča iskanje šahovskih mojstrov po prvi črki priimka. Za vrnitev na začetno stanje kliknite na izbiro: VSI!

Z izbiro šahovskega mojstra se prikažejo partije urejene po letu dogodka na desni strani v prikazu otvoritev se prikaže število odigranih partij z določeno otvoritvijo.

Opomba: zbirka partij je namenjena uporabi povprečnih šahistov za seznanjanje s svetovno šahovsko dediščino in spoznavanje šahovskih otvoritev s prehodom v središnjico!

 WCh Women TB 202024.01.2020
 WCh Women 202008.01.2020
 World Blitz TB 201930.12.2019
 World Blitz 201929.12.2019
 World Blitz Women 201929.12.2019
 World Rapid Women TB 201928.12.2019
 World Rapid 201926.12.2019
 World Rapid Women 201926.12.2019
 Jerusalem FIDE Grand Prix11.12.2019
 11th London Classic 201902.12.2019
 ch-GBR KO 201901.12.2019
 ch-GBR KO Prelim 201930.11.2019
 London Classic Open 201929.11.2019
 Hamburg FIDE Grand Prix05.11.2019
 22nd European Team Championship24.10.2019
 22nd European Womens Team Champions24.10.2019
 FIDE Chess.com Grand Swiss10.10.2019
 estcc5018.09.2019
 Skolkovo WGP 201913.09.2019
 St Louis Fall B 201910.09.2019


Možnosti dodatne izbire - Igralci:

  1. izbira izgleda prikaza - po dogodku ali ECO kodi
  2. dodatna izbira prikaza po priimku
  3. dodatna izbira prikaza po vrsti otvoritve

Analiza potez - partij GM baza

Omogoča anlizo drevesa otvoritvenih potez do globine 16 potez s statističnim prikazom možnosti rezultata in z grafičnim prikazanom pozicije na šahovnici ter s prikazom naziva aktualne otvoritve.

Top - 30 otvoritev

A05 Reti Opening8947
A46 Queens pawn game4357
A04 Reti Opening3921
E10 Queens pawn game3906
A40 Queens pawn2518
A06 Reti Opening2435
C88 Ruy Lopez2294
A45 Queens pawn game2021
B12 Caro-Kann1921
D10 QGD Slav defense1821
A13 English Opening1738
B40 Sicilian defense1710
D30 Queens gambit declined1672
A07 Reti1656
A48 Kings Indian1601
D02 Queens pawn game1578
A16 English Opening1567
B22 Sicilian1498
A45 Trompovsky attack (Ruth, Opovcensky Opening)1465
B23 Sicilian1397
A40 Modern defense1389
B90 Sicilian1354
A41 Queens Pawn1326
E00 Catalan Opening1294
A30 English1280
D15 QGD Slav1275
B50 Sicilian1251
C65 Ruy Lopez1176
A20 English Opening1162
E15 Queens Indian1081

partij : 192911
events : 5642
players: 21330
TOP SLO 100  ICP Spletni šahovski portal | Avtorske pravice pridržane | spletno gostovanje: si-shell.net | Webadmin